alkoholizm 

Początek leczenia alkoholizmu
Kiedy tak właściwie zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – inaczej alkoholizmem, masz prawo poczuć, jakby to nie miało kresu. Jednakże nie musisz sam cierpieć. Istnieje dużo dostępnych procedur leczenia, jakie pomogą Tobie w pokonaniu alkoholizmu, by powrócić do zdrowego i pełnego życia.

mam problem z alkoholem

Różne czynniki, takie jak:
•    historia lekarska,
•    system pomocy,
•    motywacja indywidualna

Są w stanie odegrać istotną rolę w sukcesie Twojego powrotu do dobrego samopoczucia. Leczenie alkoholizmu winno być monitorowane przez skład znawców lekarskich w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym kraju istnieją liczne środowiska leczenia alkoholizmu oraz są obsługiwane przez speców, którzy wspomogą Tobie przejść przez każdy etap procesu powrotu do zdrowia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako systemie pomocy przez 24 godziny w tygodniu, który będzie z tobą świętować Twoje sukcesy oraz współpracować z Tobą, kiedy będziesz przechodził przez wszystkie wyzwania.

Nie zapominaj, że pokonanie alkoholizmu jest długim procesem
Mniej aniżeli jedna druga osób wraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku trzeźwości. Ilość ta zmniejsza się do mniej aniżeli 15 procent, do osób które wracają po pięciu latach wstrzemięźliwości. W dążeniu do największej szansy na długotrwałą trzeźwość po zakończeniu leczenia szpitalnego bądź ambulatoryjnego, należy uczestniczyć w miejscowych grupach wsparcia oraz kontynuować doradztwo.

Kiedy jest najlepszy czas na terapię?
Przed zaczęciem leczenia postać musi najpierw rozpoznać swój stan oraz posiadać ochotę opuścić napój alkoholowy. Czasem jednostka może uznać, że poradzi sobie z problemem z alkoholem na własną rękę. Innym wraz członkowie rodziny bądź też przyjaciele są w stanie rozpocząć interwencję alkoholową. Łączy się to z tym, że bliskie osoby wyrażają trwogi o zbytnie picie alkoholu przez daną figurę. Interwencja pomaga również nawiązać dyskusję na temat osiągalnych opcji leczenia i wsparcia.

Nie ma słusznego lub też złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeśli jednakże nie pozostanie podjęte leczenie, alkoholizm może powodować dużo pobocznych kłopotów, takich jak komplikacje zdrowotne, kłopoty finansowe, problemy z relacjami i zakłócenia zawodowe.