ćwiczenia na mięśnie kegla

Od jakiegoś czasu sporo mówi się o tym, że praktycznie każda dama, niezależnie od wieku powinna ćwiczyć regularnie mięśnie Kegla. Są to silne mięśnie, których zadaniem jest utrzymanie na miejscu organów wewnętrznych. To naturalnie dzięki nim, można urodzić dziecko z łatwością oraz mniejszym bólem, jednocześnie nie ryzykując nacięcia krocza. Również po porodzie przydają się silne oraz wzmocnione mięśnie Kegla, bowiem to naturalnie dzięki nim nie ma problemów z nietrzymaniem moczu.

mięśnie kegla u kobiet

Przeważnie mięśnie Kegla ćwiczą w związku z tym kobiety w ciąży oraz planujące ją. Jeżeli zostaną one odpowiednio wzmocnione, o wiele łatwiej jest przejść przez oczywisty poród oraz równocześnie nie odczuwać aż tak silnego bólu. Zdarza się, że do gabinetu fizjoterapeuty trafiają także panie, jakie rodziły dawno, jednakowoż pojawiły się u nich trudności z nietrzymaniem moczu, zazwyczaj wysiłkowym, na skutek:
•    kichnięcia,
•    kaszlnięcia,
•    śmiechu,
•    podnoszenia ciężaru.
Mięśnie Kegla to inaczej mówiąc mięśnie dna miednicy. Można je z łatwością zlokalizować w trakcie próby wstrzymania strumienia moczu. W jaki sposób najprzyzwoiciej je ćwiczyć? Całe ćwiczenie polega tylko na napinaniu mięśni oraz ich rozluźnianiu. Najporządniej rozpocząć od pozycji leżącej, jednak z niekiedy można również trenować w innych pozycjach. Trzeba napinać mięśnie przez kilka sekund, a później rozluźniać je na dwa razy dłuższy czas.
Niezmiernie istotne jest to, żeby napinać jedynie mięśnie Kegla, a nie brzuch, lub pośladki. Przed skurczem trzeba wziąć głęboki wdech i powoli wypuszczać powietrze w trakcie rozluźniania mięśni. Najlepiej jest zastosować serię dziesięciu powtórek. Takich serii może się wdrożyć około trzech w ciągu dnia. Poprawę wolno zanotować już nawet po sześciu tygodniach, mimo to należałoby ćwiczyć dalej, chociaż raz na dzień.
W aptekach oraz sklepach wolno obecnie nabyć odpowiednie kulki do ćwiczenia mięśni dna miednicy. Niezwykle wspomagają one cały proces i okazuje się, że dają fenomenalne wyniki. Z takimi kulkami również trenuje się na zasadzie kurczenia oraz rozluźniania mięśni.
Damy, jakie regularnie trenują, przyznają że przyniosło to rezultat w czasie porodu drogami natury oraz o wiele prędzej były one w stanie do siebie dojść. Poza tym, u takich pań z łatwością wyklucza się również problem nietrzymania moczu. Większość z nich wskazuje, że to naturalnie dzięki sprawnym mięśniom Kegla mogą też czerpać poprawniejszą przyjemność ze współżycia. Ma to także realny wpływ na odczucia seksualne partnera. Takie treningi nie są wysiłkowe i nie zajmują wiele czasu, a wolno je wykonywać dokładnie wszędzie oraz o każdej porze. Środowisko z pewnością nawet się nie zorientuje.