hydrolat do włosów

Preparatynaturalne – pożytek hydrolatów

hydrolat do twarzy

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są ochoczo wykorzystywane, albowiem mało w nich chemicznych dodatków, konserwantów, pigmentów i złych substancji. Sprzyjają do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo przenikają w cerę i przyzwoicie ją odżywiają.

hydrolat lawendowy

Czy należałoby wykorzystywać hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa lub ewentualnie roślinna, a adekwatnie produkt uboczny, jaki powstał w wyniku produkcji olejków eterycznych. Te kosmetyki naturalne można używać jako toniku do twarzy lub dodawać go do wytwórczości domowych środków pielęgnacji. Nadają się głównie dla cery wrażliwej, gdyż hydrolat działa o dużo delikatniej od samych olejków eterycznych. Doskonale łagodzi skórę po depilacji bądź gojeniu. Wolno nim rozcieńczyć szampon, lub doliczyć do płukanki do włosów w celu zintensyfikowania działania. O takie preparaty naturalne jak hydrolat wolno naznaczyć krem do twarzy używany na co dzień. Ułatwi to rozprowadzanie go na cerze i zapobiegnie zamykaniu porów. Wykorzystuje się ich też do mieszania maseczek w proszku bądź rozpuszczania peelingów.

Jakie są walory hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie odnawiające

Są one bardzo delikatne, wolno je stosować bezpośrednio na skórę, bez rozcieńczania. Hydrolaty wypada przystosować wedle ulubionego zapachu lub też właściwości rośliny, z jakiej powstały.

naturalny hydrolat borowinowy

Kosmetyki naturalne a środowisko
Osoby używające kosmetyków naturalnych troszczą się nie wyłącznie o własną skórę, lecz i o naturę. Tego rodzaju artykuły do pielęgnacji nie są testowane na zwierzętach a ich produkcja nie zagraża środowisku.