Nowa restauracja na mapie Krakowa

Dobra włoska restauracja – typowe menu

Restauracje włoskie to w kraju najczęsciej spotykany rodzaj restauracji. Lubimy włoskie jedzenie gdyż jest smaczne, sycące oraz ładnie wygląda na talerzu. Z całą pewnością najczęściej wybieramy takie dania jak pizza czymakarony. Bardziej wrażliwi konsumenci próbują mniej znane dania – tortellini, polentę czy desery włoskie.
Szukając tradycyjnej włoskiej restauracji warto zwrócić uwagę na elementów: czy restauracja korzysta z włoskich produktów, czy w menu są też mniej popularne włoskie potrawy, czy karta win, oferuje klasyczne włoskie trunki. Włoska kuchnia to duża różnorodność oraz jedzenie z różnych zakątków kraju. Dobra włoska restauracja stworzy prawdziwie włoski klimat.

Kuchnia włoska jest łatwa, ale to nie znaczy, że że nie jest dobra Z pewnością można stwierdzić, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Aromatyczne wino włoskie

Żadna szanująca się restauracja włoska, która ubiega się do tytułu bycia klasycznym miejscem na gastronomicznej mapie regionu, nie powinna zapominać wina. Obiad na włoską modę koniecznie powinien obejmować też aperitiff. Kieliszek alkoholu to we Włoszech reguła. rest włoska w krk Najbardziej znane wina z Włoch to montepulciano d’abruzzo z Abruzji, lombardyjskie franciacorta i marsala z Sycylii. Restauracja włoska – jeśli rzeczywiście chce być rozpoznawana jako typowa włoska trattoria, musi posiadać różnorodny zestaw win.

Regionalna włoska restauracja

Mając ochotę zrozumieć fenomen kuchni włoskiej bez wątpienia trzeba wybrać się do restauracji, która jest w stanie przyrządzić nie tylko pizzę i makaron.
Zobacz film