Profesjonalne centrum opieki nad mamą i dzieckiem – ginekolodzy i pediatrzy

Dziś kobiety przeważnie dowiadują się o ciąży dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich wysoka czułość pozwala wykryć hormon HCG już w ciągu kilku dni od zapłodnienia. Pierwsza reakcja na wieść o tym, iż pod sercem przyszłej mamy rozwija się nowiutkie życie bywa rozmaita. Bez względu od niej przed każdą kobietą staje niemniej jednak dylemat „komu powierzyć los własny oraz własnego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

http://centrummama.pl/zakres-uslug/diagnostyka-prenatalna

Rozwój ginekologii oraz położnictwa w Polsce
Współcześnie w naszym kraju znajduje się coraz więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w których przyszłe mamy są w stanie liczyć na fachową opiekę powiązaną z czasem ciąży oraz połogu.
W gigantycznym zakresie ich usług znajdują się pomiędzy innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    ochrona endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    opieka położnicza;
•    ocena prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej mamy jest najistotniejsze, skutkiem tego też całościowe, szczegółowe badania na każdym etapie ciąży muszą być prowadzone przez znawców dysponujących nie tylko wysokiej klasy ekwipunkiem, jakkolwiek przede wszystkim także ekspercką wiedzą z aspektu położnictwa, ginekologii i endokrynologii.
Pomyślne rozwiązanie to dopiero zalążek macierzyństwa
Nowo urodzone maleństwo daje bezmiar radości, jednakowoż też o jego zdrowie należy zatroszczyć się ze szczególnym zaangażowaniem. Już od pierwszych dni życia rodzice są w stanie posiadać wpływ na dalszy rozwój własnego dziecka, dlatego też zapewnienie mu fachowej opieki pediatrycznej to ich najistotniejszy obowiązek.
Właściwe ośrodki pediatryczne
W ośrodkach lekarskich zaświadczających specjalne usługi z aspektu pediatrii dla dzieci kreowane są idealne warunki lecznicze. Lekarze troszczą się nie jedynie o zdrowie swoich najmłodszych pacjentów, jakkolwiek także o ich komfort oraz porządne samopoczucie, jakie ma prawo rzutować na rezultaty leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii i pediatrii „MAMA”, w jakim każdego dnia z usług specjalistów korzystają kobiety i rodziny z całej Polski.