Władze Krakowa

Jednym z największych przeszkód w lwiej części miast w Polsce jest infrastruktura drogowa. Nasze województwa nie są dostosowane do tak ogromnego natężenia korków, jaki został zapoczątkowany przez zwiększenie się ilości pojazdów na polskich ulicach. Dlatego jedną z najważniejszych inwestycji które powinno podjąć prawie każde województwo jest inwestycja w transport i komunikację. Drogi i transport miejski to najważniejszy obszar, jaki da przestrzeń na to by zwiększyć wygodę krakowian a także poprawi integralność gospodarki miasta.

Spośród pozostałych gmin, nowe projekty drogowe jakie realizuje Kraków mocno się wybijają. Mieszkańcy w plebiscycie opowiedzieli się za metrem, ale zanim metro zostanie zbudowane, w rozwój komunikacji miejskiej oraz drogi trzeba zainwestować sporo środków . Z ważniejszych decyzji finansowych trzeba podkreślić:
całkowicie napędzaną elektrycznie linię autobusów – pierwszą w kraju,
innowacyjne torowisko na Ruczaju,
w pełni rozwinięty dworzec kolejowy wraz z galerią handlową.
Poza tym, w perspektywie rozwoju miasto przewiduje inwestycje w przynajmniej kilkanaście nowoczesnych dróg dojazdowych między już wybudowanymi drogami i remonty już powstałych połączeń autobusowych oraz dróg dojazdowych.
Mieszkańcy napraw nie lubią – utrudnienia w komunikacji i dotarciu do biur przeszkadzają na co dzień. Trzeba zaś pamiętać, że bez napraw jakość dróg nie może być lepsza i by było wygodniej, trzeba wytrwałości.Prezydent Krakowa
Przekazywanie środków w komunikacje to nie tylko kolejne linie komunikacji, jak również doskonalszej odporności powierzchnia dróg, która będzie lepsza i wytrzymała. ( kolejnym z przykładów może być odporna na ścieranie powierzchnia jezdni na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka oraz na zewnętrznej jezdni Wadowickiej). Jasnym jest to, że, Kraków wymaga dodatkowo kolejnych zmian i nowych pomysłów, aby poruszało się po mieście wygodnie. Nie tylko samochodem, ale również tramwajami. Ale widać jasno, że całość jest na świetnej drodze do tego, by Krakusom żyło się tu naprawdę wygodnie i przyjemnie.